O autorze
Tata 2,5-letniego Kubusia, doktorant psychologii (praca nt „Zdrowie psychiczne w wyniku oddziaływań filmoterapeutycznych lub biblioterapeutycznych – zmiana, metapoznanie i komunikacja), psycholog kliniczny i psychoterapeuta, z 9-letnim doświadczeniem prowadzenia pomocy psychologicznej (m.in. z wykorzystaniem filmu i książki), twórca autorskiego programu nauczania Psychologii w Bednarskiej Szkole Realnej, autor inteligentnie wymyślonego Kursu dla Rodziców w Sc4P&B, miłośnik nart i podróży.

Życzenia

Własne
Gorączka przedświąteczna i mi się udziela, stąd tak wczesne życzenia

Mili,


abyście umieli dawać odczuć dzieciom, że są kochane i ważne, bezwarunkowo i bezterminowo.

Abyście umieli słuchać dzieci (naprawdę wystarczy słuchać i słyszeć, nie trzeba jakoś specjalnie wychowywać).

Abyście byli świadomymi wzorami do naśladowania dla swoich dzieci (bo wzorami jesteście, czy tego chcecie czy nie).

Abyście nie czynili z dzieci zakładników waszych deficytów, dysfunkcji i idealistycznych wymagań (to wybór między dzieckiem a cieniem dziecka).

Abyście miarkowali, co mówicie i jak mówicie, bo dla Waszych dzieci to najważniejsze zdania, oceny i opinie, jakie słyszą, gdy są dziećmi.

Abyście ten model miłości i bezpieczeństwa okazywany dziecku w pierwszych dniach jego życia (rodzic jest przy nim, pomoże w sytuacjach trudnych, przytuli, ucałuje, nakarmi, gdy głodne, napoi, zmieni pieluszki itp. itd.), umieli transferować na dni szkolnego i wstępującego w dorosłość życia dziecka.

Abyście umieli adekwatnie i empatycznie reagować na nawet małe zmiany w zachowaniu dziecka, które mogą sugerować problemy w rodzinie, szkole itp. a więc uważności i mądrości w kontakcie z małym człowiekiem.Wszystkiego tego, co kochacie;)

p.s. Proponuję też dla Państwa dwa pomysły na prezenty świąteczne


Wojciech Łępicki, Sc4P&B
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...